פריצת רכבים

לצערנו אחת ממכות המדינה הכואבות ביותר היא כל נושא גניבה ופריצה למכוניות , גניבת רכבים לצורכי חלקי חילוף אשר נמכרים לאחר מכן בסכומי כסף זולים הופכים בסופו של דבר לתעשייה אשר מגלגלת סכומי עתק בכל שנה.

אם אנחנו מזכירים את נושא גניבת הרכבים אז צריך לזכור כי פריצת רכב בלוד או בכול מקום אחר בארץ תוביל את אותו הרכב אל המשחטות אשר יפרקו את אותו הרכב בפרק זמן קצר ביותר.

כששומעים או קוראים על פריצת רכב בכרמיאל מיד עולות אסוציאציות שליליות אך האם יכולת להיות פריצת רכב במגדל העמק חוקית? כזו שמותרת אפילו על ידי המשטרה? ובכן במאמר זה נעסוק בפריצות לרכבים אשר הם נעשים על ידי אנשים מיומנים אשר זה המקצוע אשר הם בחרו לעצמם.

פריצת רכב בלוד היא לא בהכרח אמורה להיות בעלת קונוטציה שלילית. פריצת רכב במגדל העמק או בכול מקום אחר בארץ אשר נעשית על ידי אנשים שהוכשרו והוסמכו לכך ואפילו קיבלו אישור מטעם משטרת ישראל מטרתה של פריצה זו היא להיטיב עם לקוח או לקוחה אשר אין באפשרותם להיכנס אל רכבם מסיבות כאלה ואחרות.

למי מותר לפרוץ לרכב שלי ?

פריצת רכב בכרמיאל למשל מוטב ותעשה על ידי מנעולן מוסמך אשר הוכשר לכך, מומלץ ופעולה זו תעשה על ידי מי שפועל באזור על מנת שניתן יהיה לקבל שירות לפלדלת מהיר ומקצועי במקרה של תקלה חוזרת.

מי שהותר לו לפרוץ לרכבים בצורה חוקית הוא אותו אדם אשר למד את הקורס הנדרש על מנת לקבל תעודת הסמכה מטעם המדינה. אדם אשר רכש את מקצוע המנעולן הוא אחד אשר נדרש ממנו לקבל אישור משטרתי על היותו בעל עבר נקי ולשם כך תוענק לו תעודת יושר.

ארגון המנעולנים הישראלי

ארגון זה מרכז את כל אותם אנשי המקצוע בארץ אשר רכשו ניסיון של חמש שנים לפחות בתחום ולמדו את רזי המקצוע בבית ספר למנעולנים מוכר ומוסמך. הרעיון העומד מאחורי הארגון הוא למסד את המקצוע ולשמור על ככלי האתיקה המקצועית.