מנעולנים

מנעולן מוכשר למעשה לטפל ולפרוץ בכול סוג של מנעול בין אם אלו מנעולי רב בריח ,מנעולים של כספות או מנעולי דלתות רכב או מערכת ההצתה של הרכב. מתפקידו של המנעולן הוא לא רק לפרוץ את המנעול התקוע, מנעולן יוזמן לתת שירות גם כאשר יהיה צורך בתיקונים כמו החלפות צילינדרים או שכפול מפתחות.

ישנם לרוב של מקרים שבהם לא ניתן להתניע את הרכב ,מנעולן מקצועי יודע לפתור את התקלה גם ללא פריצה של אותו המנעול.

מכאן נובעת גם הבעייתיות של המקצוע ,מנעולנים מגבעת שמואל (לצורך הדוגמא) שיוזמנו על ידי לקוח כזה או אחר לפרוץ מנעול של דירה או רכב יצטרכו לוודא כי אכן אותו הרכב שייך למזמין השירות .האתיקה המקצועית מאלצת את איש המקצוע להיות זהיר וערכי כאחד.

אותם מנעולנים מגבעת שמואל שיוזמנו לבצע עבודה כזו או אחרת יש עליהם אחריות לבצע את עבודתם בנאמנות.

איך לבחור מנעולן מקצועי?


כיום יש ניסיון אמיתי של ארגון הישראלי לרכז את המקצוע ולקדם את הענף ,על כן הוגדרו קריטריונים שעל פיהם ניתן יהיה להיות חלק מהארגון ולהתקבל כחבר בארגון.

אחד הקריטריונים החשובים הוא ניסיון של חמש שנים לפחות בתחום בעבודה פעילה. בכך למעשה להבטיח ללקוחות כי אם יזמינו מנעולנים בגבעתיים אכן יקבלו מנעולנים בגבעתיים בעלי ידע ויכולת אמתית לפתור את הבעיה.

כמו כן ידעו הלקוחות כי מנעולנים בדימונה שהוזמנו לבצע פריצה של מנעול או להתקין צילינדר חדש והם רשומים כחברים הארגון אכן יוכלו לסמוך על אותם מנעולנים בדימונה שהם לא מעורבים עם גורמים שעשויים לעשות שימוש לרעה באותו המפתח אשר פותח את הדלת החדשה שלהם.

חשוב להבין כי השתייכות לארגון משמעותה כי המנעולן עבר הכשרה והשתלמויות מקצועיות ברמה גבוהה.